آراد شیمی
خانه / پروپیلن گلیکول خوراکی / جدیدترین نرخ پروپیلن گلیکول خوراکی در بازار

جدیدترین نرخ پروپیلن گلیکول خوراکی در بازار

پروپیلن گلیکول خوراکی به عنوان یک افزودنی در صنایع غذایی و دارویی کاربردهای فراوانی دارد. لذا از محبوبیت ویژه ای در میان خریداران برخوردار است. لازم به ذکر است جهت آگاهی از جدیدترین نرخ این محصول در بازار، با ما تماس بگیرید.

همانطور که مستحضرید پروپیلن گلیکول خوراکی ماده ای است بی رنگ و بو که قابلیت حل شدن در آب را دارد. همچنین این ماده رطوبت را جذب نموده و طی دو مرحله از پروپیلن اکساید، حاصل می شود.

قیمت پروپیلن گلیکول خوراکی

گفتنی است پروپیلن گلیکول خوراکی یک حلال قوی است که خاصیت امولسیفایر دارد. و در محیط به صورت خنثی عمل می کند. از این رو می توان گفت که این یک ویژگی مفید است. زیرا به آسانی با مواد شیمیایی متضاد دیگر واگنش نمی دهد.
لذا با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که پروپیلن گلیکول دارا می باشد، کارخانجات مختلفی در سراسر کشور به تولید این محصول با روش های متفاوت، پرداخته اند.
لازم به ذکر است که قیمت این محصول نیز در بازار با توجه به روش های متفاوت تولید آن، متغیر می باشد. لذا توصیه می شود جهت آگاهی از جدیدترین نرخ پروپیلن گلیکول خوراکی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پروپیلن گلیکول خوراکی

کاربردهای پروپیلن گلیکول در صنایع مختلف

همانطور که می دانید پروپیلن گلیکول به دلیل کاربردهای فراوانی که دارد، در صنایع مختلف شیمیایی، غذایی، و دارویی به کار می رود.
گفتنی است پروپیلن گلیکول با خاصیت امولسیفایری که دارد به عنوان یک نگهدارنده عمل کرده و سبب افزایش ماندگاری مواد غذایی می شود.
از این رو در تهیه مواد غذایی مختلف در صنایع غذایی به کار می رود. از جمله مواد غذایی که حاوی این ماده هستند عبارتند از:

 • بستنی
 • بیسکویت
 • انواع محصولات لبنی
 • قهوه
 • نوشابه
 • آبنبات
 • روغن نباتی

همچنین در تهیه سس ها و انواع رنگ های مجاز خوراکی و اسانس ها مورد استفاده قرار می گیرد.لازم به ذکر است که پروپیلن گلیکول در صنایع آرایشی و بهداشتی نیز کاربردهای بسیاری دارد. از جمله محصولات آرایشی و بهداشتی که حاوی این ماده هستند عبارتند از:

 • صابون
 • شامپو
 • عطرها
 • مرطوب کننده های پوست

همچنین پروپیلن گلیکول به دلیل خاصیت خنک کنندگی که دارد، به عنوان ضد یخ در موتور خودرو ها و هواپیما و سیستم های هیدرولیک، کاربردهای گسترده ای دارد.

پروپیلن گلیکول خوراکی

ویژگی های پروپیلن گلیکول

یادآوری می شود که پروپیلن گلیکول یک مایع با ویسکوزیته بالاست که به عنوان یک حلال بسیار قوی در صنایع مختلف، کاربرد دارد. این ماده قادر است انواع رزین ها و رنگ ها و روغن ها را به خوبی در خود حل نماید. و به عنوان نرم کننده در محصولات آرایشی و به عنوان طعم دهنده در محصولات غذایی به کار می رود.
ویژگی بارزی که در پروپیلن گلیکول مشهود است و سبب محبوبیت بیشتر آن شده است، توانایی آن در پایین آوردن نقطه انجماد آب است. همچنین به دلیل سمی نبودن، توانایی کار کردن در طیف دمایی گسترده را داراست.

پروپیلن گلیکول خوراکی

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم نقابت
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129727840
شماره موبایل: 09025767017
کانال تلگرام